خانه / سیاسی / احزاب و تشکل ها / نقاط ضعف کابینه احتمالی از دید یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب
مجید فراهانی
مجید فراهانی

نقاط ضعف کابینه احتمالی از دید یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان گفت: مهمترین ضعف کابینه احتمالی این است که هیچ زنی حضور ندارد.

مجید فراهانی رئیس شورای مرکزی حزب ندای ایرانیان درگفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری جبهه، با اشاره به آخرین خبرها از کابینه احتمالی دولت دوازدهم، اظهار داشت: اخبار نگران‌کننده‌ای از کابینه شنیده می‌شود و رئیس‌جمهور باید توجه ویژه‌ای  به نظرات و مطالبات 24 میلیونی هواداران خود در استان‌ها داشته باشد.

وی افزود: متاسفانه شاهد بودیم که بعضاً در انتخاب‌ها این مطالبات کمتر دیده شده و در حقیقت خرد جمعی هوادارن ایشان کمتر مورد نظر قرار گرفته است. امیدواریم در فضایی که ایجاد می‌شود و فرصتی که برای معرفی کابینه باقی است، تجدیدنظر جدی صورت بگیرد.

رئیس شورای مرکزی حزب ندا با بیان اینکه مهمترین ضعف کابینه احتمالی این است که هیچ زنی حضور ندارد، گفت: علیرغم قولی که مبنی بر کاهش سن اعضای کابینه و به کارگیری افراد جوان‌تر داده شده بود، این موضوع محقق نشده است.

فراهانی با اشاره به اینکه زنان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل داده‌اند، اظهار داشت: مهمترین مشخصه و مطالبه نیروهای هوادار آقای روحانی این بوده که از بانوان در بدنه ارشد اجرایی کشور در سطح وزارت و معاونت وزیر و مدیران کل استفاده شود، البته تجربه نشان داده که بانوان همیشه در انجام مسئولیت‌های محوله موفق بوده‌اند.

رئیس شورای مرکزی حزب ندا با بیان اینکه زنان می‌توانند در بالاترین سطوح اجرایی کشور نقش ایفا کنند، اظهار داشت: زنان حتی اگر به عنوان شهردار هم انتخاب نشوند، می‌توانند در سطح معاونت شهرداری  و مدیران ارشد حضور داشته باشند.

وی افزود: روحانی می‌تواند با انتخاب وزیر زن این پیام را به همه وزارتخانه‌ها مخابره کند که بایستی از زنان در رده‌های ارشد استفاده شود که تا به حال ما چنین چیزی را ندیده‌ایم.

درباره مجید گروسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


CAPTCHA Image
Reload Image
bigtheme