خانه / سیاسی / احزاب و تشکل ها / روحانی از همراهی اصلاح‌طلبان بعد انتخابات هم استفاده کند
139409020919327836555884

روحانی از همراهی اصلاح‌طلبان بعد انتخابات هم استفاده کند

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت‌: عنوان «سهم‌خواهی» که برای  جریان اصلاحات مطرح می‌شود عنوان دقیقی نیست.

محمدجواد حق‌شناس عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری جبهه، درباره بحث‌هایی مبنی بر سهم‌‌‌خواهی اخیر اصلاح‌طلبان از کابینه دوازدهم، اظهار داشت: وقتی ائتلافی بین احزاب و جناح‌ها و گروه‌ها تشکیل می‌شود به‌‌معنای همراهی و مشارکت در هزینه‌ها و فایده‌هاست.

وی افزود: وقتی در فضای سیاسی جریانی از کاندیدایی مشخص مثل آقای روحانی حمایت می‌کند، این توقع وجود دارد که کاندیدای مورد نظر بعد از پیروزی بتواند از فرصت حضور و همراهی این جریان هم استفاده کند.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تصریح کرد: عنوان «سهم‌خواهی» که برای  جریان اصلاحات مطرح می‌شود، عنوان دقیقی نیست، بلکه تنها به‌‌معنای مشارکت همه‌جانبه سیاسی در قبل و بعد انتخابات است که این مسئله مهم، نمود اهمیت الزام به اخلاق‌محوری سیاسی در ارکان اجرایی حکومت است.

حق‌شناس درباره بحث حضور زنان در کابینه دوازدهم اظهار داشت: فضای بعد از انقلاب از ابتدا تا به امروز شاهد رشد و ارتقای جایگاه بانوان در حوزه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری بوده است. در این دوره مجلس، تعداد بانوان دو برابر شده یا در شورای شهر دقیقاً شاهد افزایش دوبرابری بانوان بودیم.

وی افزود: رویکرد روحانی هم در دولت اول توجه به حضور بانوان بود، هرچند در وزارت این فرصت ایجاد نشد، اما در سطح معاون رئیس‌جمهور سه زن حضور داشتند و امیدوارم این رویکرد همچنان باشد.

درباره مجید گروسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


CAPTCHA Image
Reload Image
bigtheme