خانه / اقتصادی / اشتغال و تعاون / عسگراولادی خطاب به ظریف:بعد برجام برخی به نام توریست در امین حضور تجارت می‌کنند
139503151152203957860984

عسگراولادی خطاب به ظریف:بعد برجام برخی به نام توریست در امین حضور تجارت می‌کنند

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: در شرایط بعد از برجام برای مسافران خارجی در فرودگاه روادید ۲ تا ۳ ماهه صادر می‌شود و آنها با استفاده از این روادید در شهرهایی مانند شیراز، مشهد و ۳ راه امین‌حضور کالا می‌فروشند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری جبهه، اسدالله عسگراولادی امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه اظهار کرد: در شرایط بعد از برجام در فرودگاهها برای افراد خارجی 2 تا 3 ماه ویزا به صورت توریستی صادر می‌کنند اما این افراد از آن به عنوان کسب و کار و شغل بهره می‌گیرند.

وی افزود: خارجی هایی که به این شکل به کشور می‌آیند اکنون در شهرهای مشهد، شیراز و سه راه امین حضور مشاهده می‌شوند و حتی مغازه گرفته و کالا به فروش می‌رسانند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین ادامه داد: در حالیکه ما برای مردم سایر کشورها روادید صادر می‌کنیم اما برای ورود به کشورهای روسیه و قزاقستان برای ما روادید صادر نمی‌شود تا بتوانیم کار خود را انجام دهیم.

عسگراولادی خطاب به وزیر امور خارجه تصریح کرد: در صورتی که سایر کشورها به ما روادید نمی‌دهند بهتر است ما نیز به آنها روادید ندهیم و صدور روادیدهای سه ماهه برداشته شود.

وی همچنین درباره برجام گفت: در برجام فعالیت شما به عنوان یادگار برای کشور ماند هر چند خرده مشکلاتی مانده که باید آنها نیز حل شود.

درباره مجید گروسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


CAPTCHA Image
Reload Image
bigtheme