خانه / اقتصادی / یکه‌زارع خطاب به مدیرعامل پژو: مردم ایران از دست شما ناراحت هستند
139307191426581653821134

یکه‌زارع خطاب به مدیرعامل پژو: مردم ایران از دست شما ناراحت هستند

مدیرعامل ایران‌خودرو با اشاره به امضای توافقات با پژو گفت: دور جدید همکاری ها به تولید محصول به صورت سی کی دی محدود نیست بلکه فاز جدیدی را دنبال می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری جبهه، هاشم یکه‌زارع در ادامه نشست مشترک ایران خودرو با پژو با اشاره به اینکه ما پیش از امضای برجام مذاکرات شفاهی خود را با شرکت پژو آغاز کرده بودیم، اظهار داشت: بعد از به امضا رسیدن برجام توانستیم مسائل شفاهی را به صورت مکتوب به کاغذ آورده و به امضای دو طرف برسانیم.

وی با بیان اینکه در طول مذاکرات شرکت پژو استقبال خوبی برای همکاری بیشتر داشت، افزود: کار بسیار دشواری را داشتیم باید بگویم هزاران ساعت و نفر برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات مشارکت داشتند. حتی باید بگویم 20 جلسه مذاکره فشرده برای اجرایی شدن این موضوع انجام شد. ما در این مذاکرات نگاه جدیدی داشتیم. حتی خودم ساعت‌ها در جلسات مختلف به بررسی این موضوع پرداختم. در ایران خودرو 70 تا 80 نفر برای به نتیجه رسیدن این مذاکرات حضور داشتند.

مدیرعامل ایران‌خودرو اضافه کرد: در طول مذاکرات حمایت وزیر صنعت نیز با ما بود. ایشان به صورت دقیق نظارت لازم را بر چگونگی تنظیم قرارداد جدید داشتند حتی چارچوب‌ها را به ما گوشزد می‌کردند تا بتوانیم به نتایج مناسبی دست پیدا کنیم.

یکه‌زارع با اشاره به اینکه صرف همکاری ما در دور جدید فقط تولید محصول به صورت سی کی دی نبود و فاز جدیدی را دنبال می‌کنیم، گفت: افزایش ساخت داخل یکی از اولویت‌های اصلی ما است. ما می‌خواستیم یک قرارداد برد برد تنظیم کنیم تا دوطرف منتظر سود شوند.

وی تصریح کرد: در برنامه ریزی‌ها تولید 200 هزار دستگاه خودرو در سال پیش بینی شده است در این میان کیفیت و انتقال تکنولوژی نیز در اولویت قرار گرفته ضمن آنکه امکان رقابت محصولات نیز پیش بینی شده است.

مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: باید ساخت داخل محصولات به 70 درصد برسد ضمن آنکه ما می‌خواهیم محصولاتی با تکنولوژی روز تولید کنیم و قطعه سازان نیز باید خود را به دانش روز مجهز کنند چرا که در آینده ما می‌خواهیم صادرات قطعه را نیز انجام بدهیم.

یکه‌زارع در ادامه خطاب به مدیرعامل پژو گفت: یادتان نرود مردم به خاطر ترک بازار ایران از شما ناراحت هستند، ایکاپ باید تمام تلاش خود را برای رفع این ناراحتی انجام دهد.

وی افزود: ما 20 سال گذشته را از دست داده ایم و نباید در شرایط حاضر وقت را از دست بدهیم و لازم است اقدامات لازم را برای تعمیق همکاری ها انجام دهیم.

درباره مجید گروسی

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شدعلامتدارها لازمند *

*


CAPTCHA Image
Reload Image
bigtheme